Stagezoom.net by Milan Škrob

behind the scenes / reports

Svatební videa 2013

V roce 2013 jsem se zúčastnil i dvou svateb, které jsem měl za úkol detailně zdokumentovat. Bohužel mi nebylo povoleno zveřejnit výsledná videa. Tak alespoň dávám nyní dvě ukázky z loňských dvou svateb.

Pokud byste měli zájem o natočení Vašeho svatebního dne, napište (tie@stagezoom.net), případně zavolejte (776 181 460) a já vám poskytnu detailní informace a reference.
E S C A P E - Photoshoot - Behind the Scenes with Canon 5D Mark III

ESCAPE - Photoshoot - Behind the Scenes with Canon 5D Mark III from Milan Škrob on Vimeo.


Díky spolupráci s fotografem Ondrou Kramářem (www.andrewphoto.cz) jsem měl možnost zúčastnit se dalšího fotografické projektu, tentokrát s názvem E S C A P E. Na výsledek z odpoledního focení se můžete podívat na oficiálních stránkách fotografa www.andrewphoto.cz.


Má role byla opět videodokumentační - během focení jsem pořídil pokud možno, co nejvíce zajímavých záběrů, které přibližují a prozrazují zákulisí tohoto focení.


V minulém projektu BTS jsem se přivítal a zároveň rozloučil s Canon 5D Mark II. Hlavně díky tomu, že se do mého vybavení dostala zbrusu nová zrcadlovka - Canon 5D Mark III. Spolu s velmi univerzálním stabilizovaným objektivem Canon EF 24-105 mm f4 L IS USM vytvořil 5D3 výbornou kombinaci, která přináší široké možnosti použití a to zejména do situací reportážního charakteru. Jak jsem byl spokojen s touto výbavou? Velmi. Nový 5D3 je technologicky opět podstatně dál, spousta věcí byla opravena, vylepšena a přidána a to s sebou přineslo další mnohé možnosti využití pro samotného uživatele. Samotné prostředí tunelu s jednotlivými příčnými pruhy podrobilo 5D3 velmi složité zkoušce na tvorbu nechtěného moiré. Velmi složitým podmínkám odolal 5D3 na můj vkus velmi dobře (zvlášť ve srovnání s jinými staršími video zrcadlovkami). Moiré se vyskytovalo jen ve specifických podmínkách a jen ojediněle. Ostatní funkce a vlastnosti budou dále z mé strany zkoušeny a vyhodnoceny v dalších projektech.

Jako B-kameru jsem zapojil do děje Sony NEX-5n se setovým objektivem Sony 18-55mm SEL. Záběrů ze Sony jsou ve videu snad jen tři. Nejdůležitější záběr byl použit pro zpomalený záběr modelky při focení třetí závěrečné fotky v protisvětle.


My Ordinary Day - Experimental Portrait - Behind The Scenes Video

My Ordinary Day - Experimental Portrait - Photoshoot - Behind The Scenes from Milan Škrob on Vimeo.


My Ordinary Day - Experimental Portrait je portrétový projekt fotografa Ondřeje Kramáře (www.andrewphoto.cz), který se za účasti modelky Nikoly Mikéskové rozhodl trochu fotograficky zaexperimentovat a vznikla tak série fotografií ze "všedního" života člověka. Celou sérii portrétů si můžete prohlédnout na www.andrewphoto.cz.


Má účast na focení se odehrávala ve formě video dokumentační a díky tomu se můžete podívat na čtyřminutové video ze zákulisí focení.


Toto točení byla pro mě premiéra a zároveň i derniéra se zrcadlovkou Canon 5D Mark II a musím říct, že mě rozhodně nezklamala. Low-light schopnosti jsou nejméně o třídu výš než např. Canon 7D. Během natáčecího dne jsem používal dva objektivy - Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM a Tokina AT-X 11-16mm F2.8 PRO DX. Jako B-kameru jsem zapojil do děje Sony NEX-5n se Samyang 8mm F3.5 Fisheye objektivem a setovým Sony 18-55mm SEL.


Focení a natáčení proběhlo za provozu v nově otevřeném nádherném wellness hotelu POHODA v Luhačovicích (www.pohoda-luhacovice.cz).


Následuje několik málo fotek ze zákulisí natáčení natáčení ze zákulisí projektu My Ordinary Day.