Stagezoom.net by Milan Škrob

short films

B R D O I I

B R D O II je pokračování nedávného filmečku z okolí rozhledny na hoře Brdo. Tentokrát jsem se k cíli vydal západní cestou z Cetechovic a cestou jsem narazil na pár zajímavých míst a zákoutí, na které se můžete nyní podívat (přepněte si kvalitu na 1080p).

Film byl natočen na nejnovější kameru z dílny Panasonicu - GH4. Tato kamera vyniká mimo jiné možností točit v rozlišení 4K (4x Full HD). Toho jsem také u tohoto filmu využil. Natočeno v rozlišení 3840x2160, sestříháno a vyexportováno ve Full HD 1920x1080 rozlišení. Díky obrovskému rozlišení a kvalitnímu detailnímu obrazu jsem využil možnosti vyříznutí části obrazu jednoho záběru a vytvoření různých kompozic záběrů z jednoho natočeného videa (viz. střih na pařez s mravenci). 
Kvalita obrazu je ve srovnání s předchozím filmem B R D O točeným na Canon 5D3 (Full HD, RAW) minimálně o stupeň výše - zejména v detailech.

Výsledný film není nijak barevně korigován, v kameře nastaven profil CineLike V, ostatní nastavení obrazu v kameře byly v defaultních hodnotách.

Objektivy se v průběhu cesty měnily podle aktuálních potřeb:
- Panasonic Lumix G X Vario 12–35 mm F2,8 Asph. Power O.I.S.
- Panasonic Lumix G VARIO 45-200mm f/4,0-5,6 MEGA O.I.S.
- Samyang 24mm f/1.4
- Samyang 8mm f/3.5B R D O

Na Velikonoční pondělí jsem vyrazil na menší výlet na horu Brdo v pohoří Chřiby. Cílem cesty byla stejnojmenná nejvyšší kamenná rozhledna na Moravě.
Cestou tam jsem zvolil delší trasu lesem a vyplatilo se. Pár krát jsem myslel, že jsem se už ztratil, ale cestou jsem narazil na několik pěkných zákoutí a výhledů na krásy Chřib. Cestou zpět jsem už šel po "dálnici" šotolinou zpevněné cestě vedoucí k lesnímu penzionu Bunč, po které se sice dobře jde, ale okolo ní není nic moc vidět a člověk si na ní připadá, jak na silnici. Nic moc zážitek.
Na ty podstatně lepší momenty se můžete podívat v mém nejnovějším díle B R D O.


Dokument: Vyškov - Turistický průvodce městem a okolím

Dokument "Vyškov - Turistický průvodce městem a okolím" nabízí divákům seznámení se s nejatraktivnějšími místy a reáliemi současného Vyškova a jeho okolí. Hlavní tvůrci dokumentu Radomír Jadomek a Libor Veselý nabídli neobvyklý přehled zajímavostí i historek vztahujících se k představeným místům, o kterých možná i rodilí Vyškované nevěděli.

 

Tvůrci přejí příjemnou podívanou...